Get Adobe Flash player

eDarling

Artykuły

Dzień Strażaka 2018 w Myśliborzu

 

 

 

Dnia 19 maja 2018 r. w Myśliborzu odbył się Wojewódzki Dzień Strażaka. Przez cały dzień w Myśliborzu odbywały się imprezy o tematyce strażackiej.

W tym dniu na samym początku poświęcono pomnik św. Floriana (patron strażaków) znajdujący się sie przy komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Mysliborzu. Poświęcenia dokonał abp Andrzej Dzięga.

 

 

 

Następnie procesyjnie strażacy oraz zaproszeni goście przeszli do Kolegiaty Myśliborskiej na mszę św. w intencji Straży Pożarnej w województwie Zachodniopomorskim. Mszę sw. koncelebrował abp. Andrzej Dzięga wraz z zaproszonymi księżmi, miedzy innymi z kapelanami Straży Pożarnej. Po uroczystościach w kościele strażacy wraz z gośćmi korowodem przeszli na plac przy ulicy Rynek im. Jana Pawła II na dalszy ciąg uroczystości "Dnia Strażaka". Podczas tego święta został poświęcony i przekazany sztandar dla Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu.

 

 

 

Podczas uroczystości rozstawione miejsca dla zabaw dziecięcych oraz pokazy umiejętności młodych strażaków a także można było brać udział w konkursach przygotowanych przez Lasy Państwowe i inne służby państwowe.

 

 

 

Nie obyło się bez śmiesznych incydentów. Pracownik MSWiA dyrygował jak blisko kamerzyści i fotoreporterzy mogli podejść fotografować i filmować przemawiających. Jak przemawiali ludzie wywodzący się z partii Prawo i Sprawiedliwość to musieli nakazem pracownika MSWiA podchodzić blisko a jak inni (między innymi duchowni) to musieli odchodzić daleko. Wyglądało to jak dyskryminowanie ludzi o innych poglądach i darmowej kampani wyborczej za nasze pieniądze.

Teraz można zobaczyć jak Prawo i Sprawiedliwość wykorzystuje nasze (mieszkańców Powiatu Myśliborskiego) do swoich celów i propagowania idei Prawa i Sprawiedliwości a reszta się nie liczy dla nich (nawet mieszkańcy Ziemi Myśliborskiej).