Get Adobe Flash player

Artykuły

Pomnik Smoleński - Pomnikiem braku szacunku

 

 

 

Dnia 09.09.2018 r. został poświęcony nowo powstały pomnik ku czci ofiar tragedii smoleńskiej z 10.04.2010 r., w ktorej zginęła Polska Elita wraz z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim. Wszyscy lecieli na obchody 70 lecia zamordowania polskich oficerów przez NKWD.

Pomnik został stworzony z inicjatywy pani Starosty Danuty Patkowskiej, vice Starosty Mariusza Norsesowicza i przy cichej aprobacie wszystkich członków koalicji PiS. Na tablicy widnieje napis pokazujący, że była też aprobata mieszkańców Powiatu Myśliborskiego.

 

 

 

Pomysł postawienia pomnika był już 2 lata temu. Mieszkańcy mogli o tym się dowiedzieć podczas listopadowej sesji Rady Powiatu Myśliborskiego 2016 r. Wszystko było po cichu, cała sprawę nagłosili radni opozycji. 

Aby powstał ten pomnik powinny być rozmowy społeczne z mieszkańcami Powiatu Myśliborskiego a także dopełnione wszystkie aspekty dokumentacyjne wraz z zarządzeniem lub uchwałą radnych Powiatu Myśliborskiego (do zamknięcia artykułu nigdzie na oficjalnej stronie internetowej BIP takich dokumentów nie wstawiono, chociaż jest przymus ustawowy). Pani Starosta Danuta Patkowska nie przeprowadziła zadnych rozmów z mieszkańcami naszego miasta. Takie podejście do tak ważje sprawy jak Pomnik Smoleński pokazuje brak szacunku wobec nas wszystkich zamieszkujących Myslibórz a taże wobec osób, które zginęły w tragicznych okolicznościach. Cała sytuacja bardzo dziwi, że tym sposobem pani Starosta Danuta Patkowska wraz z koalicjantami nie mieli tym sposobem szacunku do Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz ostatniego prezydenta RP  na uchodźctwie Ryszarda Kaczorowskiego. Oba postacie są bardzo na wskroś czczone wśród członków Prawa i Sprawiedliwości. Czy stawiając Pomnik Smoleński w Myśliborzu i nie dopełniając wszelkich dokumentacji pani Starosta Danuta Patkowska pomyslała o tym, że kiedy przyjdzie "nowa władza" może kazać rozebrać ten pomnik bo jest nie zgodny z prawem? Nawet będzie to w obowiązku aby nowi radni tym się zajęli. Jesli pani Starosta Danuta Patkowska wraz z vice Starostą Mariuszem Norsesowiczem i koalicjantami nie mają szacunku wobec zmarłych to czy mają szacunek wobec nas? Czy takich radnych ponownie chcemy aby nas tak źle traktowali i reprezentowali nasz mieszkańców Myśliborza i całego Powiatu Myśliborskiego? Na to pytanie niech każdy sam sobie odpowie.

Pomnik ku czci ofiar lotu do Smoleńska 2010 r. został odsłonięty 09.09.2018 r. Wydarzenie to poprzedziła uroczysta msza św. celebrowana przez kustosza Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Janusza Zachęckiego podczas, której bardzo dziękowała za pomoc pani Starosta Danuta Patkowska Burmistrzowi Mysliborza Piotrowi Sobolewskiemu. Po mszy św. zaproszeni goście przeszli korowodem do Starostwa gdzie odbyło się odsłonięcie.

Radni koalicji Prawa i Sprawiedliwości

Danuta Patkowska (Starosta Rady Powiatu)

Mariusz Norsesowicz (Vice Starosta Rady Powiatu)

Robert Dudek (Vice Przewodniczący Rady Powiatu)

Ferdynand Łukasik (Przewodniczący Rady Powiatu)

Andrzej Potyra (czł. Zarządu Powiatu)

Andrzej Rudnicki (Vice Przewodniczący Rady Powiatu)

Tomasz Jarema

Alicja Prill (Etatowy czł. Zarządu Powiatu)

Wiśniak Ryszard (czł. Zarządu Powiatu)

Jarosław Ostry