Get Adobe Flash player

Artykuły

Święto Objawienia Pańskiego 2019 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu

 

sanktuarium BN 640x360

 

Święto Objawienia Pańskiego potocznie zwane Świętem Trzech Króli odbyło się 06.01.2019 r. bardzo uroczystą mszą św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Mszę świętą koncelbrował ks. kanonik Janusz Zachęcki (proboszcz i kustosz parafii znajdującej się przy SMB). Mszę świętą uświetnił chór Exaltabo pod dyrekcją Bogdana Komorowskiego.

W kazaniu celebrans przypomniał wagę w/w święta w kulturze chrześcijańskiej i jego wagę duchową dla nas wierzących. Można dowiedzieć się jakie mają znaczenie w tym dniu poświęcone artefakty i jak je powinno się zastosować (wszystkiego można dowiedzieć się wysłuchąjąc nagranego kazania). Oprócz tego mówił o tradycji polskiej Święta Objawienia Pańskiego.

 

 

 

Po kazaniu celebrans poświęcił kadzidło, wodę i kredę. W tym dniu ks. kanonik Janusz Zachęcki przedstawił wiernym nowego wikarego ks. Krzysztofa Maja, który będzie posługiwał w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu.

Święto Objawienia Pańskiego jest świętem wolnym od pracy (powróciło w 2010 po 50 latach do kalendrza dni wolnych świątecznych w Polsce) i jest świętem stałym (stała data święta - 06.01).