Get Adobe Flash player

Artykuły

Myślibórz upamiętnia Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

 

 

 

 

W środę (16.01.2019 r.) mieszkańcy Myśliborza upamiętnili tragiczną śmierć Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Na godzinę 2000 Myśliborzanie na Facebooku umówili się na spotkanie przy miejskiej fontannie na ul. Rynek im Jana Pawła II.

 

 

 

 

Każdy z przybyłych przyniósł ze sobą znicze aby móc położyć przy sztaludze z fotografią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Znicze były tak ułożone aby utworzyły płonące serce.

 

 

 

 

Oprócz mieszkańców przybyli wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy pomagali i zbierali w dniu 13.01.2019 r. pieniądze podczas 27 finału WOŚP w Myśliborzu. Każdy z wolontariuszy musiał mieć ze sobą identyfikator WOŚP. Po ułożeniu zniczy szef Myśliborskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Rafał Topolski wygłosił krótkie przemówienie na temat działalności wolontariackiej Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na rzecz WOŚP i nie tylko oraz o jego tragicznej śmierci na służbie jako wolontariusz. Do końca swych chwil pomagał społeczeństwu Gdańska i Polski, może być jako przykład wielkiego poświęcenia dla każdego. Po przemówieniu został puszczony utwór zespołu Disturbed - The Sound Of Silence (cover zespołu Simon & Garfunkel). Ten moment każdego poruszył, wielu osobom poleciały łzy. Podczas rozejścia się mieszkańców do domów, wolontariusze rozdawali pakiety kliku serduszek dla każdego, który przyszedł w tym dniu upamiętnić tragiczną śmierć Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Na to spotkanie przyszło więcej ludzi niż w poniedziałek (14.01.2019 r.), kiedy prosił o przyjście mieszkańców Burmistrz Miasta i Gminy Myślibórz Piotr Sobolewski.

 

 

 

 

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zamordowany przez Stefana W. podczas wystrzału Światełka Do Nieba na scenie w trakcie kulminacyjnej części 27 finału WOŚP w Gdańsku. Został dwa razy ugodzony nożem w okolice serca i żołądka.