Get Adobe Flash player

8 Kadencja

VI Sesja Rady Miasta Myślibórz 8 kadencji

 

 sesje RMiG 640x360

 

Dnia 26.02.2019 r. W Urzedzie Stanu Cywilnego odbyła się VI Sesja Rady Miasta Myślibórz pod przewodnictwem pana Marka Antczaka (PiS - SOS dla Ziemi Myśliborskiej).

Podczas radni debatowali nad uchwałami związanymi z przedsiębiorstwami wywożacymi nieczystości, o dofinansowanie Powiatu Myśliborskiego na organizowanie imprez sportowych dla dzieci i młodzieży a także nad zakupem nieruchomości przez Gminę Myślibórz.

W trakcie trwania sesji w punkcie Interpelacje do Burmistrza nie obyło się bez incydentu. Przewodniczący Rady Miasta Marek Antczak nie pozwolił radnemu Zenonowi Wójciakowi (Klub dla Myśliborza) zadać wszystkich pytań a dokładnie pytań związanych ze spółką gminną i jej relacją z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy Myślibórz. Wyglądało to, że radni związani z koalicją PiS - SOS dla Ziemi Myśliborskiej oraz Burmistrz Myśliborza boją się pytań od samych mieszkańców zaniekopokojnych o majątek swój (Gminy Myślibórz) zarządzany przez Burmistrza Piotra Sobolewskiego. Obecja "władza" chyba boi się niewygodnych pytań, na które Burmistrzowi trudno by było odpowiedzieć.

Podziękowania dla radnego Zenona Wójciaka (PSL) za pomoc realizaji pełnej relacji z VI Sesji Rady Miasta Myśliborza 8 kadencji.

 

VI Sesja Rady Miasta Myśliborza (pełna video relacja)

 

PROJEKTY UCHWAŁ I SPRAWOZDANIE BURMISTRZA

1. Projekt uchwały w sprawie określenia wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie Miasta i Gminy Myślibórz w zakresie opróżnienia zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.

2. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Myśliborskiemu na realizację zadania pn. "Organizacja systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych w Powiecie Myśliborskim w 2019r."

3. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości przez Gminę Myślibórz.

4. Sprawozdanie Burmistrza w okresie międzysesyjnym od 25.01.2019 do 21.02.2019