Get Adobe Flash player

5 Kadencja

L Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 5 kadencji

 

 

 

Dnia 30 czerwca 2018 r. odbyła się L Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 5 kadencji.

Podczas tej sesji procedowano nad uchwałami w spawie wkładu pieniężnego do Spółki Barlinek sp. z o. o., wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze bezprzetargowej nieruchomosci stanowiącej własność Powiatu Myśliborskiego, zmieniającej uchwałę nr XLIX/317/2018 z dnia 23.04.2018 r. w sprawach dotacji w zakresie ratownictwa wodnego. Sesję poprowadził przewodniczący Ferdynand Łukasik (koalicja PiS).

Bardzo kontrowersyją sprawą podczas tej sesji była sprawa zmiany uchwały XLIX/317/2018 ze względu na to, że zmiany umieszczone w nowej uchwale nie zostały przekonsultowane na zebraniach Komisji Powiatu Mysliborskiego. Wytłumczeniem Starosty Danuty Patkowskiej (PiS) była zmiana zasad przyznawania jakich kolwiek dotacji. Jesli wiedziano wcześniej (napewno tak było) to po co tą uchwałę procedowano podczas XLIX Sesji Rady Powiatu Myśliborskiego? Swoim takim zachowaniem Starosta Danuta Patkowska (PiS), vice Starosta Mariusz Norsesowicz (PiS) wraz z Zarządem Powiatu Mysliborskiego chcą swoją wolę narzucić radnym z opozycji (KRRPM "Ponad Podziałami"). Takie zachowanie jest nie zgodne z prawem samorządowym i Konstytucją RP. Czy mieszkańcy Powiatu Myśliborskiego będą tolerować bezprawie jakie nam "serwuje" Prawo i Sprawiedliwość wraz ze swoimi koalicjantami? Na to pytanie każdy musi sam sobie odpowiedzieć.

Projekty uchwał:

1. w sprawie wyrażenia zgody na wniesienie wkladu pieniężnego do Spółki Szpital Barlinek sp. z o. o., na podwyższenie jej kapitału zakładowego oraz objęcia udziałów w podwyższonym kapitale.

2. w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze bezprzetargowej nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Myśliborskiego.

3. zmieniającą uchwałę nr XLIX/317/2018 z dnia 23 kwietnia 2018 r. w sprawie zasad postępowania w sprawach dotacji w zakresie ratownictwa wodnego.

L Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 5 kadencji