Get Adobe Flash player

5 Kadencja

LVI Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 5 kadencji

 

sesjaRPM

 

Dnia 27 września 2018 r. odbyła się LVI Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 5 kadencji. Była to ostatnia sesja tej kadencji. Na tę sesję nie zostałem powiadomiony (jak przez ostatnie 5 sesji), nie była nawet ogłoszona (w odpowiednim czasie jak przewiduje Ustawa o Samorządach i Statut Powiatu Myśliborskiego) na stronie internetowej BIP chociaż jest w obowiązku Starosty i urzędników Biura Rady. Odpowiednie artykuły są zapisane w Ustawie o Samorządach, Ustawie o Pracownikach Samorządowych a także Konstytucji. Wszystkie te przepisy sprowadzają do artykułów o "Jawności działania organów samorzadowych". Za złamanie ich są poważne kary wraz z karą finansową i pozbawienia wolności.

Najciekawszą częścią (na, którą zdążyłem i sfilmowałem) była część pod nazwą Interpelacje i odpowiedzi. Można zobaczyć prawdziwe oblicze radnych z koalicji PiS oraz pani Starosty Danuty Patkowskiej. Pokazali z jakim napięciem podchodzą do obecnych Wyborów do Rady Powiatu 2018. W tej częsci można zobaczyć jak zostały wprowadzone zasady jakie poazują Marszałkowie Parlamentu RP wywodzący się z Prawa i Sprawiedliwości; od wyłączania mikrofonu podczas przemowień radnyc opozycji nie wygodnych dla koalicji PiS oraz samych członków Prawa i Sprawiedliwości kończąc na wyzwiskach ludzi bezprawnie wyrzuconych z pracy i poprzednika pani Starosty Danuty Patkowskiej.

Oglądając tę część sesji można zadać sobie pytania "czy warto ponownie oddać na nich głos oraz czy tacy ludzie powinni reprezentować nas mieszkańców w Radzie Powiatu Mysliborskiego".

 

LVI Sesja Rady Powiatu Mysliborskiego - Interpelacje cz. 1".

 

 

 

LVI Sesja Rady Powiatu Mysliborskiego - Interpelacje cz. 2". 

 

 

Radni koalicji Prawa i Sprawiedliwości

Danuta Patkowska (Starosta Rady Powiatu)

Mariusz Norsesowicz (Vice Starosta Rady Powiatu)

Robert Dudek (Vice Przewodniczący Rady Powiatu)

Ferdynand Łukasik (Przewodniczący Rady Powiatu)

Andrzej Potyra (czł. Zarządu Powiatu)

Andrzej Rudnicki (Vice Przewodniczący Rady Powiatu)

Tomasz Jarema

Alicja Prill (Etatowy czł. Zarządu Powiatu)

Wiśniak Ryszard (czł. Zarządu Powiatu)

Jarosław Ostry