Get Adobe Flash player

6 Kadencja

I Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 6 kadencji (inauguracyjna)

 

sesjaRPM

 I Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego odbyła się 17.11.2018 r. (sobota) o godzinie 900. Pierwsza sesja zawsze jest sesją inauguracyjną podczas, której radni elekcyjni ślubują i zostają pełnoprawnymi radnymi. Oprócz tego realizują plan sesji ułożony przez Komisarza Państwowej Komisji Wyborczej. Podczas w/w sesji oprócz ślubowania wybierany jest Przewodniczący Rady Powiatu.

Rada Powiatu Myśliborskiego (koalicja PiS) po zrealizowaniu planu sesji narzuconego przez PKW co chwilę dodawała punkty, dzięki czemu wybrano oprócz Przewodniczącego Rady Powiatu Myśliborskiego (4 punkt planu i jedyny dotyczący składu rady na tą sesję jaką zaplanowało PKW), Starostę, Vice Starostę, Zarząd oraz Etatowego Członka Zarządu (pierwszy raz w historii Powiatu Myśliborskiego będzie całą kadencję).

Podczas I Sesji Rady Powiatu Myśliborskiego nie obyło się bez incydentu związanego z wyborem Starosty oraz zachowaniem się radnych, którzy przeszli na stronę koalicji PiS.

W obecnej kadencji starosta powinien być z Gminy Myślibórz. Radni wywodzący się z Myśliborza i okolic głosowali przeciwko kandydatowi z naszego miasta. Byli to radni z PiS, Nasz Powiat oraz SOS dla Powiatu. Najśmieszniejsze w tym wszystkim była postawa radnego Andrzeja Królikowskiego z SOS dla Powiatu. Jego głosem Myślibórz przegrał stanowisko Starosty. Teraz mieszkańcy powinni zadać sobie pytanie jak kłamliwe było główne hasło SOS dla Powiatu i SOS dla Ziemi Myśliborskiej "Bo Warto Walczyć o Myślibórz", jeśli radni z tego ugrupowania robią odwrotnie w myśl głównemu założeniu. SOS dla Ziemi Myśliborskiej i SOS dla Powiatu założył i prowadzi obecny Burmistrz Miasta i Gminy Myślibórz Piotr Sobolewski.

Drugą osobą, która sprzeniewierzyła się swoim wyborcom oraz grupie dzięki, której został radnym Rady Powiatu Myśliborskiego był Andrzej Rudnicki. Startował z nr 1 z Koalicji Obywatelskiej z Gminy Barlinek. Podczas sesji oznajmił, że odchodzi z KO i przystępuje do koalicji PiS (podobnie zrobił to w poprzedniej kadencji). W mediach społecznościowych swoją postawę wyjaśnił, że w ten sposób może załatwiać sprawy mieszkańców Barlinka. Ten radny zapomniał chyba, że będąc radnym Rady Powiatu Myśliborskiego reprezentuje interesy wszystkich mieszkańców Powiatu Myśliborskiego a nie wybranych. Przecież wszyscy mieszkańcy Powiatu Myśliborskiego skłądają się na jego wypłatę (dietę) oraz inwestycje jakie są poczynione w całym Powiecie Myśliborskim (nawet w gminie Barlinek). Ciekawe jak teraz będzie mógł swoim uczniom spojrzeć w oczy kiedy będzie mówił o uczciwości, kiedy sam tak nie postępuje. Jeśli chciał dbać tylko o interesy mieszkańców Gminy Barlinek to powinien startować w wyborach do Rady M i G Barlinek.

 

 

 

 

Obydwaj radni za swoją postawę dostali odpowiednie stanowiska w Radzie Powiatu Myśliborskiego.

Jeśli ktoś z mieszkańców Powiatu Myśliborskiego myślał, że była możliwość powstrzymania Prawa i Sprawiedliwości w dążeniu po władzę w samorządzie to właśnie obydwaj radni pogrzebali.

 

 I Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 6 kadencji (pełna video relacja)

 

I Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 6 kadencji cz. 1

 

 

 

I Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 6 kadencji cz. 2

 

 

 

I Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 6 kadencji cz. 3

 

 

 

I Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 6 kadencji cz. 4

 

 

 

I Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 6 kadencji cz. 5

 

 

 

I Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 6 kadencji cz. 6

 

 

 

I Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 6 kadencji cz. 7

 

 

 

I Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 6 kadencji cz. 8

 

 

 

I Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 6 kadencji cz. 9

 

 

 

I Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 6 kadencji cz. 10

 

 

 

I Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 6 kadencji cz. 11

 

 

 

I Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 6 kadencji cz. 12

 

 

 

I Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 6 kadencji cz. 13

 

 

 

I Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 6 kadencji cz. 14

 

 

 

I Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 6 kadencji cz. 15

 

 

 

I Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 6 kadencji cz. 16

 

 

 

I Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 6 kadencji cz. 17

 

 

 

I Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 6 kadencji cz. 18

 

 

 

I Sesja Rady Powiatu Myśliborskiego 6 kadencji cz. 19