Get Adobe Flash player

Wydarzenia

Dzień Niepodległości 2017 w Myśliborzu

 

 

 

Dzień Niepodległości w tym roku zaczął się mszą świętą w Kolegiacie Myśliborskiej. Mszę św. przewodniczył ks. kanonik Adam Bocheński. We Mszy wzięli radni Rady Powiatu Myśliborskiego wraz z vice Starostą Mariuszem Norsesowiczem oraz Radni Gminy Myślibórz wraz z Burmistrzem Piotrem Sobolewskim. W kazaniu przypomniano wiernym czym jest dla nas patriotyzm oraz jaką wielką wartością jest nasza ojczyzna Polska.

Po mszy św. odbyło się przedstawienie słowno - muzyczne związane z Dniem Niepodległości. W tym przedstawieniu wzięły udział uczniowie Szkoły Gimnazjalnej im Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu. Po przedstawieniu zagrał zespół "Płomienie", który w trakcie koncertu został uhonorowany orderem dla zasłóg na rzecz Gminy Myślibórz, przez Burmistrza Piotra Sobolewskiego i Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Romana Wąsika.

Po wysłuchaniu mini koncertu włodarze z kościoła przemaszerowali na Rynek im. Jana Pawła II gdzie odbyły się główne uroczystości związane z upamiętnieniem odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość tą poprowadził Rafał Topolski. Słowa okazyjne przedstawił Burmistrz Piotr Sobolewski, Przewodniczący Młodzieżowej Rady w Myśliborzu Filip Klemeński, w imieniu Marszałka Woj. Zachodniopomorskiego przekazał Arkadiusz Mazepa oraz pozaprogramowo Przewodniczący Rady Powiatu Myśliborskiego Ferdynand W. Łukasik.

Szkoda tylko, że podczas wyżej wymienionej uroczystości zabrakło dobrego oświetlenia i całość odbywała się w półmroku.

 

VIDEO

 Dzień Niepodległości 2017 w Myśliborzu - Przedstawienie uczniów Szkoły Gimnazjalnej im. Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu oraz mini koncert zespołu Płomienie (video)

VIDEO ZNAK

 

Uroczystość Dnia Niepodległości 2017 w Myśliborzu

VIDEO ZNAK