Get Adobe Flash player

Wydarzenia

Dożynki Gminne 2018 w Myśliborzu

 

 

 

Dnia 08.09.2018 r. na Myśliborskim Stadionie odbyły się Dożynki Gminne 2018 w Myśliborzu. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Kolegiacie Myśliborskiej przy udziale "władz" gminnych oraz reprezentantów sołectw Gminy Myślibórz. Po mszy sw. korowodem przeszli ulicami Myśliborza na stadion miejski na, którym odbyła się świecka część dożynek. Na stadionie w uroczystościach wzięły udział "władze" powiatowe, gminne, Straży Pożarnej, policyjne a także kombatantów. Każde sołectwo mogło wystawić swoje produkty i rękodzielnictwo w miejscach specjalnie ustawionych. Część ludowo - artystyczną prowadził Zespół Pieśni i Tańca z Pyrzyc.
Podczas dożynek Burmistrz Piotr Sobolewski, zastępca Burmistrza Przemysław Klityński, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Roman Wąsik oraz Starostowie Dożynek przeszli do zgromadzonych mieszkańców aby podzielić się z nimi chlebem. Od tego momentu aż do końca częsci oficjalnej przyśpiewywał ZPT z Pyrzyc. Na sam koniec w/w zespół pokazał tańce ludowe z różnych stron Polski. Tańczyli członkowie z różnego przedziału wiekowego.
W trakcie imprezy odbył się konkurs wieńców dożynkowych, który wygrał wieniec z Rowu. W tym dniu włodarze Miasta i Gminy Myslibórz wręczyli medal "Za zasługi dla Myśliborza" Jerzemu Okulewiczowi. Jerzy Okulewicz prowadzi zespoły muzyczne ludowe w naszym mieście.

 

 

 


Po części oficjalnej odbyły się koncerty artystów i zespołów lokalnych takich jak: Studio Piosenki, KTT Estera, Renata Raźna, Kapela Myślanie, Mostowiaki a także odbyło się Narodowe Czytanie 2018 Przedwiośnia Stefana Żeromskiego.
Wieczorem odbył się koncert zespołu VIVA SANTANA (zespół zał. w 1967 r. przez Carlosa Santanę), który zagrał swoje wersje przebojów Carlosa Santanę (koncert można oglądać tutaj).

 

 VIDEO ZNAK

 

Po koncercie DJ Miłosz (Miłosz Mroziński) poprowadził Dyskotekę Pod Gwiazdami.
Całość dożynek prowadził Jacek Włosek.
Tydzień wcześniej (02.09.2018 r.) po raz kolejny Starosta Danuta Patkowska (PiS) wraz z Vice Starostą Mariuszem Norsesowiczem (Nasz Powiat) oraz radnymi z koalicji PiS zorganizowali dożynki pod nazwą Dożynki Powiatowe 2018. Uroczystości odbyły się w Kolegiacie Myśliborskiej. Dożynki Powiatowe 2018 wyglądały jak prywatna impreza dla "swoich" za publiczne pieniądze. To jest kolejna gdzie Prawo i Sprawiedliwość wraz ze "swoimi" bawią się marnując nasze ciężko zarobione pieniądze, które są przeznaczone na inwestycje i imprezy publiczne (dla nasz wszystkich) a nie dla wybrańców. Idą Wybory Samorządowe i czas przemyśleć czy warto głosować na osoby, które nie umieją dobrze zarządzać powierzonym naszym majątkiem (dotyczy to także radnych Miasta i Gminy Myślibórz związanych z Burmistrzem Piotrem Sobolewskim z SOS dla Ziemi Myśliborskiej i PiS "uciekających" do Rady Powiatu Myśliborskiego bo wiedzą, że nie zrealizowali obietnic a tym samym zmanipulowali wyborców aby "dorwać się" do władzy). Trzeba zadać wszystkim radnym z koalicji PiS i radnych z PiS czy nie warto było dołączyć się do jakichkolwiek dożynek gminnych? Było by taniej, uroczyściej i dobre dla mieszkańców Powiatu Myśliborskiego.