Get Adobe Flash player

Wydarzenia

Otwarte Spotkanie Burmistrza Myśliborza Piotra Sobolewskiego

 

 

 

Dnia 16.10.2018 r. w Mysliborskim Ośrodku Kultury odbyło się Otwarte Spotkanie z Burmistrzem Piotrem Sobolewskim. Podczas spotkania Burmistrz opowiadał o swoich dokonaniach z lat 2015 - 2018 i o planach wobec naszej gminy. Później odpowiadał na pytania mieszkańców. Całość imprezy Piotra Soboleskiego miała charakter kampanii wyborczej. Część, w której mozna było zadawać pytania była bardzo bużliwa. Każde niewygodne pytanie do Burmistrza Piotra Sobolewskiego spotykało się z agresywną reakcją zwolenników i radnych startujących z SOS dla Ziemi Mysliborskiej (kandydaci do Rady Miasta) i SOS dla Powiatu (kandydaci do Rady Powiatu).

 

 

 


Podczas prezentacji swoich dokonań pokazał ile pieniędzy dostawał z różnych źródeł ale nie powiedział dzięki komu do tej sytuacji doprowadził. Trzeba przypomnieć, że obecny Burmistrz Piotr Sobolewski sprawuje "władzę" w okresie już pokryzysowym i przejął Gminę Myślibórz mocno oddłużoną przez swego poprzednika Arkadiusza Janowicza. Żeby nie Arkadiusz Janowicz i jego dokonania by nic nie mógł zrobić i nie miałby czym się chwalić. Kiedy Piotr Sobolewski dostał pytanie "co dobrego i pozytywnego powie o swoim poprzedniku" nie potrafił nic wymysleć konstruktywnego. Trzeba przypomnieć, że Arkadiusz Janowicz burmistrzem był a okresie kryzysu, który dopadł całą Europę i nie tylko i potrafił w takim okresie spłacać długi naszej gminy doprowadzając do wypłacalności i możliwości dalszych prac inwestycyjnych. Obecny Burmistrz "spija tylko śmietankę" po swoim poprzedniku. Honor i wydumane Ego Piotra Sobolewskiego nie potrafi się do tego przyznać tylko czyjąś pracę przypisać sobie. Czy Piotr Sobolewski wraz ze swymi kandydatami jest wstanie godnie reprezentować nas mieszkańców? Moim zdaniem: WĄTPIE. Swoją postawą pokazali, że z nimi nie można konstruktywnie rozmawiać tylko chcą siłowo. Myślibórz zasługuje na lepszych radnych, którzy myślą jak rozwiązać normalną drogą nasze problemy. Ciekawe jak będzie się zachowywał Piotr Sobolewski (jesli zostanie ponownie wybrany na Burmistrza) kiedy jego stowarzyszenie nie będzie miało większości w Radzie Miasta i Gminy. Podobną sytuację można było zobaczyć podczas obecnej kampani wyborczej, kiedy bardzo wulgarnie do swoich kontr kandydat&oacu zachowywali się kandydaci SOS dla Ziemi Myśliborskiej i SOS dla Powiatu.

Po wszystkim nasuwają się pytania:
1. czy mieszkańcy gminy Myślibórz zasługują na tak agresywnych radnych, którzy w przyszlości będą nas reprezentowali i uchwalali bardzo ważne dla nas uchwały dotyczace naszego życia?
2. czy to spotkanie było uczciwym podejściem Burmistrza Piotra Sobolewskiego wobec mieszkańców Gminy Myslibórz wykorzystując spotkanie do swoich celów kampanijnych?
3. kto za to spotkanie zapłaci czy my mieszkańcy czy Komitet Wyborczy Wyborców: SOS dla Ziemi Myśliborskiej, SOS dla Powiatu?
4. czy dalej nasza gmina zasługuje na takiego Burmistrza i radnych z jego komitetu?

Na te i inne pytania sami musimy odpowiedzieć najlepiej podczas Wyborów Samorządowych dnia 21.10.2018 r. Pamiętajcie WASZ GŁOS JEST NAJWAŻNIEJSZY. Nie zmarnujmy szansy aby decydować o naszej przyszłości (gminy, powiatu, województwa). Nie dajmy szansy nikomu aby decydował o naszej wspolnej przyszłości.