Get Adobe Flash player

Wydarzenia

Przegląd Plastyki Myśliborskiej MYŚLIBÓRZ 2019

 

 

 

W Muzeum Pojezierza Myśliborskiego w Myśliborzu 02.03.2019 r. odbył się doroczny Przegląd Plastyki Myśliborskiej pod nazwą MYŚLIBÓRZ 2019. W tym roku na przegląd przybyło wiele gości między innymi Burmistrz Trzcińska Zdrój Wróbel Bartłomiej, Wójt Boleszkowic Krzywicki Jan, Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorców w Gorzowie Wlkp. oraz przedstawiciel Cechu Rzemiosł Różnych w Myśliborzu. Każdy z przybyłych gości ufundował nagrodę wyróżnienia dla artysty, któremu wręczał na imrezie. Fundatorami nagród wyróznienia byli także: dyrektor Myśliborskiego Ośrodka Kultury w Myśliborzu, Dyrektor Miejskiej, Publicznej Biblioteki w Myśliborzu, Dyrektor Muzeum Pojezierza Myśliborskiego w Myśliborzu, Burmistrz Miasta i Gminy Myślibórz, Sekretarz Miasta i Gminy Myślibórz, Przewodniczący Rady Miasta Myślibórz, oraz Bogdan Markowski.

Po uroczystym wręczeniu nagród wyróznionym artystom prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorców wraz z przedstawicielem Cech Rzemiosł Róznych w Myśliborzu udekorowali medalem Bogdania Markowskiego za całokształt swej pracy jako rzemieślnika i człowieka kultury lokalnej.

Co roku Przegląd Plastyki Myśliborskiej przybywa coraz więcej artystów chcących wystawić swoje dzieła. W tym roku można było oglądać oprócz obrazów fotografie i rzeźby.

Bogdan Markowski jest stolarzem a hobbistycznie zajmuje sie rzeźbiarstwem. Wykonuje rzeźby koni w każdej pozycji. Jego konie są znane w Europie Zachodniej oraz USA.