Get Adobe Flash player

eDarling

Wydarzenia

II Jarmark Klasztorny w Myśliborzu

 

 

 

W dniach 16 - 17 czerwca 2017 roku odbył się w Myśliborzu już po raz drugi Jarmark Klasztorny. W godzinach popołudniowych w Rynku im. Jana Pawła II odbyło się oficjalne otwarcie. Głownymi postaciami otwarcia był Burmistrz Miasta i Gminy w Myśliborzu Piotr Sobolewski i Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Myślibórz Roman Wąsik.

Na otwarcie przybyło wielu gości z Polski, Litwy i Niemiec. Po przemówieniu powitalnym Burmistrz Piotr Sobolewski M. i G. i Przewodniczący R. M. i G. Roman Wąsik strzałami z armat zabytkowych zainicjowali II Jarmark Klasztorny w Myśliborzu.

Patronat nad II Jarmarkiem Klasztornym w Myśliborzu objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Kuria Archidiecezjalna w Szczecinie.

Podczas II Jarmarku Klasztornego przybyło wielu twórców form rękodzielniczych t. j. malarzy, rzeźbiarzy oraz wyrobów ekologicznych.

Odbywały się róznego rodzaju imprezy towarzyszące dla dzieci oraz dorosłych. Zagrał zespoł JAR, grający muzykę dawną związaną ze średniowieczem oraz muzykę rockową w formie folklorystycznej.

Głównym organizatorem Jarmarku Klasztornego w Myśliborzu był Muzeum Pojezierza Myśliborskiego w Myśliborzu. Z roku na rok jest coraz lepiej i warto przychodzić na takie imprezy bo są dobrą wizytówką naszego miasta dla nas mieszkańców i turystów.

Video relacje

Otwarcie II Jarmarku Klasztornego w Myśliborzu

VIDEO ZNAK

Koncert zespołu JAR

VIDEO ZNAK